Polda 6 [PC, Android]

Rok vydání: 2014

Polda 6 byl pro mě trochu překvapením, protože jsem nečekal, že by vůbec po Polda 5 mohlo vyjít pokračování. Navíc ta hra vyšla bez nějaké větší propagace a reklamy. Prostě jednoho dne PUF a tady je další Polda. Polda 6.

Polda 6 se podle mého názoru velice povedl. Se sérií Polda to šlo totiž trochu s kopce. Polda 2 je IMO úplně nejlepší díl. Následuje třetí, kde se vyskytly první podivnosti, jako je slabší děj, divná grafika a celkové odfláknutí. Polda 4 se pokoušel být první vážnější hrou i s 3D grafikou, ale děj měl celkem o ničem. Pátý díl byl asi nejhorší, přičemž důvodů je celá řada. Mohlo by se zdát, že kvalita postupně klesá a vše jde do prčič…

Ale Polda 6 je kvalitou blízko dvojky. Příběh je celkem zajímavý a střízlivý (už opadlo cestování časem a další šílenosti) – pochopitelně nejde o nějakou deep story, ale v rámci žánru to dává smysl. Další dobrou stránkou je grafický kabátek, který je správně vtipný, cartoonový, kreslený a prostě takový, jaký byl u Polda 2. Už žádné různé experimenty s 3D a další věci, co vypadaly celkem nic moc a provázely předchozí díly.

Malá akce v létajícím autě Fantomase

A humor… Ten nemusí sednout všem – třeba podle Bonuswebu je to trapný humor na úrovni Kameňáku. Každopádně je to takový daleko nevinnější humor, než sprosté vtipy, co se vyskytovaly v Polda 5, takže neodradí tolik lidí. Pochopitelně jsou tu občas úlety, u kterých jsem spíše pozvedl obočí, než jsem se zasmál. No, ale obecně je humor příliš subjektivní, takže ho nehodnotím…

Vraťme se ale k příběhu a probereme ho podrobně. Do filmové akademie se dostal zloděj a ukradl seznam vítězů Oscarů. A tak si filmová akademie najme Pankráce – českého poldu z Lupan – aby seznam vítězů našel a předávání Oscarů proběhlo bez problémů.

Na příběhu se mi líbí, že je velice tématicky zaměřen na filmy, podobně jako byl druhý díl zaměřen na klonování. Čili je tu celá řada různých odkazů na známé filmy, celá řada různých vtipů na jejich adresu a během hry také potkáme celou řadu známých celebrit (což je opět podobné jako v druhém díle). Namátkou třeba Silvestr Stallone, Jack Nicolson, Paris Hilton, Johny Depp a tak dále.

Jako adventura se to nese v moderním stylu uspěchané doby. Možnost si zobrazit aktivní místa ve scéně (lokaci), možnost si v inventáři zobrazit předměty, které se v dané lokaci mají použít, možnost si zobrazit kam a kde… Díky tomu odpadávají záskysy a nutnost hledat neustále v návodu, co dělat dál. Osobně to celkem vítám, ačkoliv zarytý fanoušek adventur si může připadat trochu podveden.

Android verze

Stejně tak nás autoři nenutí procházet stovky scén/lokací, ale obvykle se odehrává nějaký děj třeba jen v rámci dvou až tří, a když splníme úkol, který na daném místě máme, přesuneme se někam jinam.

Aktivních míst na obrazovce je však dost, a proto se u hry budou bavit i ti, kteří rádi prohledávají prostředí.

Inu, nezbývá mi tedy nic jiného, než autory ze Zima Software pochválit, že si u šestky tentokrát dali záležet a po dlouhé době jsem neměl pocit, že by byl Polda po nějaké stránce odfláknutý.

Bohužel – jedinou věc, kterou bych mu vyčetl je to, že je nudný. Nevím proč je nudný, navíc je nudnost subjektivní. V době vydání jsem ho rychle prošel v PC verzi. Pro tuhle recenzi jsem si ho ještě zahrál na mobilu, ale občas jsem se do hraní musel trochu nutit a přemlouvat – možná je to tím, že se na mobilu hry nehrají tak dobře… kdo ví.

Nicméně až vyjde Polda 7, tak si jej určitě koupím a zahraji… Tedy pokud vyjde, protože co jsem tak googlil, tak na sedmý díl nemá Zima Software finance. Na webu http://polda7.cz/ vybírají na dalšího Poldu peníze, ale při snaze jim dát peníze se objeví hláška, že kvůli EET to ruší. Aha, hmm 🙁 Tak nevím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *